zaporsznia ślubne jak się przygotować

Pytania jakie mogą ułatwić Wam zamówienie zaproszeń.

Okazja

Jakiej okazji będą dotyczyły zamawiane zaproszenia ?

W ofercie firmy znajdują się zaproszenia na ślub, chrzciny i komunię.

Proszę również o podanie daty uroczystości, a także zamawianej liczby zaproszeń. Jest to niezwykle ważne ze względu na czas potrzebny do przygotowania projektu, a także czas na realizację zamówienia.

Przy ustalaniu liczby zamawianych zaproszeń, należy wziąć pod uwagę dodatkową liczbę sztuk bez uzupełnionych nazwisk gości, które w razie potrzeby można uzupełnić własnoręcznie.

Liczba gości

Czy ma Pani/Pan/ Państwo ustaloną liczbę gości?

Czy liczba gości może ulec jeszcze zmianie? Jeżeli lista gości została już ostatecznie ustalona, należy przesłać ją na adres mailowy. Przesłana lista gości powinna zawierać odmienione nazwiska, co znacznie skróci proces przygotowania zaproszeń i uniknięcia ewentualnych błędów. Jeżeli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, co do odmiany niektórych nazwisk – proszę o kontakt.

W ogólnej liczbie zaproszeń należy również uwzględnić również zaproszenia dla najbliższych osób t.j. na przykład rodziców oraz kilka zaproszeń awaryjnych.

Kolorystyka i styl zaproszeń

Czy mają Pani/Pan/Państwo wybraną kolorystykę wiodącą zaproszeń?
Czy na przyjęciu będzie dominował motyw przewodni? Jeśli tak, to jaki. Jeśli nie to proszę o opisanie wystroju sali, na której będzie odbywało się przyjęcie.

Czy ma Pani/Pan/Państwo jakiekolwiek wyobrażenie na temat tego jak powinno wyglądać zamawiane zaproszenie?

Jeśli tak proszę je opisać. Wszelkie pomysły, inspiracje i wyobrażenia są bardzo mile widziane. My ze swojej strony możemy obiecać, że dołożymy wszelkich starań, aby je zrealizować.

Galeria zrealizowanych projektów

Czy miała Pani/Pan/Państwo okazję zapoznania się z naszą galerią zrealizowanych projektów.

Jeśli tak to, czy któryś z gotowych projektów zaproszeń przykuł Pani/Pana/Państwa uwagę.

Czy jakiś poszczególny element zaproszenia (kolor, motyw przewodni, sposób wykonania, rozmiar) przykuł Pani/Pana/Państwa uwagę?

Jeśli nie widziała Pani/Pan/Państwo naszej galerii zrealizowanych projektów zaproszeń gorąco zachęcam do jej przejrzenia. Znacznie skróci to czas przygotowania projektu, oraz ułatwi stworzenie idealnego zaproszenia.

Termin realizacji

Jaki jest ostateczny termin, w którym Pani/Pan/Państwo chcą otrzymać gotowe zaproszenia?

Proszę uwzględnić czas na przygotowanie projektu, który wynosi od 1 do 2 dni od daty otrzymania wytycznych od klienta, oraz czas realizacji zamówienia, który wynosi od 3 do 15 dni, a także czas oczekiwania na przesyłkę. Istnieje możliwość zamówienia szybkiej przesyłki, która maksymalnie dociera do adresata w ciągu około 3 dni.

Zaproszenia warto zamówić dużo wcześniej, aby mieć odpowiednią ilość czasu na ich rozdanie.

Próbki zaproszeń

Czy przed realizacją zamówienia Pani/Pan/ Państwo będą chcieli otrzymać próbki zaproszeń?

Nasza firma oferuje możliwość wysyłki próbek lub obejrzenia ich na miejscu w siedzibie pracowni. Oczywiście, ta opcja znacznie wydłuża czas realizacji zamówienia, jednak warto “na żywo” ocenić wygląd zaproszenia. Niestety samo zdjęcie nie oddaje rzeczywistego wyglądu zaproszeń. Trzymając zaproszenie w dłoni możemy ocenić fakturę, grubość zaproszenia, jego sztywność oraz kolor.

Dodatki

Czy zamówienie będzie obejmowało również dodatki takie jak: winietki, zawieszki, menu, numery stołów, plany stołów, podziękowania dla gości, księgi gości lub na przykład skrzynki na pieniądze? Jeśli tak to proszę wskazać jakie.

Czy wybrane dodatki będą również utrzymane w kolorystyce i stylu takim samym jak zaproszenie?

Zalecamy utrzymanie zarówno zaproszeń, jak i dodatków w tym samym stylu i kolorystyce.

Koperta

Czy zamówienie będzie obejmowało również koperty?

Zalecamy dołączenie kopert do wręczanych zaproszeń.

Zaproszenie zapakowane do koperty wygląda nie tylko elegancko, ale jest dodatkowo zabezpieczone na przykład przed zabrudzeniem.

Istnieje możliwość zamówienia kopert w dowolnej kolorystyce i wzorze, tak aby całość pięknie współgrała ze sobą pod względem stylu, jak i kolorystyki.

Personalizacja zaproszeń

Czy zaproszenia będą personalizowane?

Jeśli tak to w formularzu zamówienia należy podać dane według wskazanych wytycznych, a następnie bardzo dokładnie je sprawdzić w celu uniknięcia błędu.

Zalecamy złożenie zamówienia na personalizowane zaproszenia, skraca to znacznie czas, jaki musieliby Państwo poświęcić na ich odręczne wypisywanie oraz pozwala uniknąć omyłek pisarskich. Ponadto druk komputerowy wygląda o wiele bardziej elegancko, jest łatwy do odczytania, a klient może wybrać dowolną czcionką, styl i kolor napisu.

Tekst na zaproszeniu

Czy tekst, który ma zostać umieszczony na zaproszeniu będzie taki sam jak ten podany we wzorze zamieszczonym na naszej stronie Internetowej?

Jeśli nie to proszę o podanie tekstu, jaki ma zostać zamieszczony.

Na zaproszeniu można umieścić oprócz tekstu, który jest zawarty na gotowym wzorze zaproszenia również dodatkowy tekst, wybrany przez Państwa.

Zdjęcie

Jeżeli na zaproszeniu ma zostać umieszczone zdjęcie, proszę o przesłanie go w odpowiednio wcześniejszym czasie do sprawdzenia pod kątem jakości.

Niestety zdjęcie przesłane w złej jakości, będzie równie źle wyglądało na zaproszeniu.

Zweryfikujemy jakość zdjęcia oraz przekażemy informację o ewentualnej konieczności ponownego zrobienia go i przesłania do weryfikacji.

Istnieje typ zaproszeń, gdzie zdjęcie jest dołączone do niego. Takie zdjęcie może zostać wydrukowane przez Państwa osobiście, lub na Państwa życzenie możemy wykonać usługę druku zdjęcia.

Wkładka do zaproszenia

Czy do zamawianego zaproszenia będzie Pani/Pan Państwo zamawiali wkładkę?

Wkładka to nic innego jak dodatkowa karteczka, którą możemy włożyć w środek zaproszenia. Na wkładce może zostać umieszczona informacja na przykład odnośnie prośby o nie przynoszenie w ramach prezentu alkoholu, ale na przykład książek lub karmy dla zwierząt.

Dodatkowa kartka może również zawierać miłe słowo, przesłanie lub wiersz.

Kolor wstążki, czcionki, wielkość liter

Każde zaproszenie może zostać dowolnie zmodyfikowane.

Zmianie może ulec wielkość i kolor czcionki, tło, motyw przewodni, kolor i rodzaj wstążki, wkładka, a także zamieszczona grafika.

Po wprowadzeniu zmian w terminie 1-2 dni przesyłamy gotowy projekt i oczekujemy na jego akceptację, bądź na uwagi i zmiany.

Dopiero ostatecznie zatwierdzony projekt jest przesyłany do realizacji.

Czy zaproszenia i dodatki będą zamawiane osobno czy razem?

Czy zaproszenia i dodatki będą zamawiane razem czy osobno? Istnieje możliwość zamówienia każdej z tych rzeczy osobno.

Zachęcamy jednak, aby w celu obniżenia kosztów wysyłki zamówić zarówno zaproszenia, jak i wszystkie dodatki razem.

Oczywiście, jeśli zależy Pani/Panu/Państwu na czasie można o wiele wcześniej zamówić zaproszenia, aby mieć odpowiednią ilość czasu na ich rozdanie, a dopiero w późniejszym czasie pozostałe dodatki. Pomimo, że zamówienia będą realizowane w różnych odstępach czasowych gwarantujemy, że nie będą one się różniły między sobą odcieniem koloru.

Czy zamówienie będzie zawierało w sobie wyłącznie zaproszenia czy również zawiadomienia?

Czy zamówienie będzie zawierało w sobie wyłącznie zaproszenia czy również zawiadomienia?

Choć wiele osób nadal je myli zaproszenie, a zawiadomienie to zupełnie dwie różne formy.

Pod względem wizualnym mogą być identyczne, a jedyna różnica jest zawarta w treści. Zaproszenie ślubne obejmuje zaproszenie gości na całą uroczystość zarówno ceremonię zaślubin w kościele jak i przyjęcie, natomiast zawiadomienie obejmuje wyłącznie zaproszenie na ceremonię zaślubin. Warto na etapie tworzenia listy gości rozważyć tę kwestię.

Płatność

Płatność za zamówienie musi zostać zrealizowana po zatwierdzeniu projektu, a przed jego realizacją.

W przypadku, gdy całość kwoty za zrealizowane zamówienie jest zbyt wysoka i nie możliiwa do zapłaty z góry zachęcamy do rozłożenia zamówienia na dwa etapy. W pierwszym z nich można zamówić zaproszenia, aby mieć czas na ich rozdanie, a w drugim pozostałe dodatki takie jak winietki, zawieszki na butelki, podziękowania dla gości i księgę gości. Z pewnością rozłożenie płatności na dwa etapy znacznie odciąży Państwa Młodych.

Sposób złożenia zamówienia

Czy zamówienie będzie składane osobiście czy w formie elektronicznej?

Jeżeli zamówienie będzie składane elektronicznie bardzo proszę o wybranie odpowiedniego rodzaju zaproszenia (ślub/komunia/chrzest), a następnie wybranie rodzaju zamówienia (próbka/pełne zamówienie/zamówienie express), a także szczegółów odnośnie personalizacji. W kolejnym kroku należy wypełnić odpowiedni formularz do zamówienia i sfinalizować zamówienie w koszyku.

W przypadku, gdy zamówienie będzie składane osobiście w siedzibie oddziału na każdym jego etapie udzielimy wsparcia i niezbędnej pomocy.

Prośba o odpowiedź

Czy rozważała Pani/Pan/Państwo umieszczenie na zaproszeniu prośby o odpowiedź?

Jeżeli nie to warto rozważyć taką opcję. Jest to przede wszystkim sposób na właściwe rozplanowanie miejsc na sali weselnej, ale również ochrona przed zbędnym wydatkiem, jaki będziemy musieli ponieść pokrywając koszty za przygotowane miejsca na przyjęciu.

Istnieje wiele sformułowań na potwierdzenie przybycia. Mogą Państwo wybrać jeden z gotowych wzorów prośby o odpowiedź lub stworzyć swój własny tekst.

Adnotacja o prezencie

Czy na zaproszeniu ma zostać umieszczony tekst odnośnie prezentu lub też ubioru?

Jeśli tak, to proszę wskazać jaki. W przypadku, gdy nie mają Państwo pomysłu jaki tekst ma zostać umieszczony bezpośrednio na zaproszeniu lub na wkładce, mogą Państwo wybrać jeden z gotowych tekstów lub grafik zamieszczanych na naszej stronie.

Oczywiście zarówno zaproszenie jak i wkładka mogą być pozbawione jakiejkolwiek adnotacji odnośnie oczekiwanego prezentu lub ubioru.

Preferencje żywieniowe

Czy na zaproszeniu bądź na wkładce ma zostać umieszczone pytanie odnośnie preferencji żywieniowych ?

Choć w Polsce nie jest to jeszcze standardem, to w wielu krajach zamieszcza się na zaproszeniu pytanie odnośnie preferencji żywieniowych. Wielu gości jest wegetarianami lub weganami, bądź też posiada uczulenie czy tez alergię na dany składnik, warto więc na zaproszeniu oprócz pytania o preferencje żywieniowe zamieścić również pytanie odnośnie zakazanych alergenów do spożycia przez gości.

0
    0
    Koszyk
    Twój koszyk jest pusty